Krajši delavni čas

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

tema odprta - 25. feb 2008 10:48 | ogledi: 4.333 | odgovori: 27

Tako porodniška se izteka.Začenja se novo poglavje.Ker sem bila skoraj dve leti doma in je bilo vse tako kot treba,me je sedaj malo strah.

Kajti delam v gostinstvu.Saj veste vikendi prazniki in tako naprej.Varstva pa takrat žal nimamo.Daleč stran, da mož ni vključen v to.Ampak problem je v tem,da ima tudi on podoben problem.Dela v turnusu in tudi praznike in vikende.Zato se odločam(pravzaprav ne vem če bi ali ne) vzela krajši delavni čas.

Zanima me, če katera to prakticira in kako je zadovoljna.Pa tudi če potem vikende ne delam,kajti to mi dela največ preglavic.

Ne da bi bila rada afna in ne bi delala, ampak jaz res nimam kam otrok dat.Moji starši so še v službi njegovi žal pokojni, potem se pa že lista kandidatov za pomoč konča.

Že v naprej hvala.

balonka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. feb 2008 10:56

Kaj pa kakšni prijatelji, sorodniki? Saj vem, da je to težko,..jaz tudi sedajle tuhtam, kam bi jaz dala svoj podmladek, če bi ga imela,...Mene so pazili tudi sosedje, ko sem bila mala. Pač, malo se pokombinira, čeprav je to zelo težko in verjamem, da ti ni prijetno v tej situaciji. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. feb 2008 10:57

Aja, glede krajšega delovnega časa, moja sodelovka dela 4 ure, dobi seveda pol manj plače in vse,..samo ona tudi ne more drugače, ker imajo doma veliko kmetijo, mož tudi dela na 3 smene, tako da,...jim edino to pride v poštev. Je pa manj denarja. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. feb 2008 11:16

A ni tako, da dokler otrok ne dopolni treh let starosti, materi ni potrebno dežurati ob nedeljah, praznikih in delati po 22. uri zvečer? Vsaj pri nas je sodelavka začela z nedeljskimi dežurstvi šele po tretjem rojstnem dnevu najmlajšega otroka. Preveri to možnost, sploh če ti je vikend največji problem. Če ne bo šlo, bo pa treba zračuant, kaj se ti najbolj izide. Tudi če je polovični delovni čas, to ne pomeni prostih vikendov in praznikov. Je pa seveda odvisno od okolja, v katerem delaš, in koliko se lahko dogovorite. Ni ti lahko. Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

25. feb 2008 11:22

Izračunaj si glede prihodkov, če bi šla v polovični delovni čas. Vsega je potem manj. Je pa tako obdobje, ko otrok še ni za vrtec, kajne? Tudi jaz sem bila doma leto in pol, dva meseca sta malo pazila moja starša, ki pa ob vinogradu tudi ne moreta več. Zdaj sem jo dala v varstvo eni gospe, ki pazi takšne male in je to 200 eur na mesec. Vsekakor manj kot jasli. Ima pa vse, kar si zaželi, le plenice dam vsako jutro poleg.

Mogoče pa v vašem bližnjem vrtcu povprašaš, če kdo pozna koga, ki pazi otrokece?

titta=

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

25. feb 2008 11:46

Imam sodelavko, ki dela krajši delavnik. Dela sobote, nedelje in praznike. Pač po štiri ure. Odvisno kako je vaše vodstvo razumevajoče, naše ni najbolj. Sploh nima nobenega turnusa, kadar jo napiše, takrat mora priti. Zjutraj ali dopoldne ali ob 12-ih, 13 , Ni ji lahko, kakor tudi tebi ni. lp gaja 1

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

25. feb 2008 11:57

Pozdravljena tudi meni se je iztekel porodniški dopust, čez teden dni tudi letni dopust in moram v službo po letu in štirih mesecih delala bom od pol 5 popoldne in do pol 1 zjutraj in me tudi skrbi kako bo ker se mali še vedno doji.V vrtec ga nisem dala saj mož dela zjutraj,seveda pa moram delat nedeljske in praznike sem pa tudi mislila da bi šla delat polovični delovni čas,potem sem se raje odločila da grem kasneje v službo zaradi varstva.Vem da ti ni lahko saj je varstvo največji problem sploh za nas ki delamo popoldne ali ponoči.Jaz imam to srečo da mož dela samo zjutraj drugače bi bilo tudi zelo težko.Lep pozdrav mehurček

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

25. feb 2008 14:01

Ja pri nas je isto kot pri Gaji 1.Tako,da za to varianto dobro premisli. gajka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. feb 2008 14:01

Ena varianta je, če se več takih mladih mamic poveže  in si medsebojno pazijo otroke, kadar je nuja. Ne vem, koliko je pri vas to izvedljivo, za poskusit pa je.

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2008 14:16

Poglej, tudi če boš sedaj vzela skrajšan delovni čas, ki ga iz naslova starševskih pravic lahko vlečeš do takrat, ko so otroci stari 3 leta....boš v bistvu čez tri leta na istem. Okej, morda bodo šli takrat že starši v penzijo, pa bodo lahko vskočili, ampak .... na nikogar v življenju se ne da zanašati, da bo čez tri leta na voljo (žal je tako). A tam v vaših koncih ni nobene starejše gospe, ki bi rada popazila na otroke (kakšen evro honorarja pa ja pride prav) - morda bi veljalo poskusiti s kakšnim oglasom, kaj misliš? Vendelina jr.

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

25. feb 2008 14:23

Ravno sedaj pazim malčka, katerega mamica dela 4 ure. Dela v frizerstvu in ob sobotah ne dela razen, če menja za kakšen dan čez teden. dixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti